Iki 60% pacientų pajunta pagerėjimą jau kitą dieną
Ketamino infuzijos terapija
Klinikoje iš ateities
Ketamino padedama psichoterapija ir ketamino infuzijos terapija
Pokalbių terapija daugeliui psichikos sveikatos problemų turinčių žmonių yra puikus, o kartais ir gyvybę gelbstintis procesas.
Tačiau kiti, kad ir kiek laiko praleistų pas terapeutą, sunkiai randa palengvėjimą. Tokiais atvejais veiksmingesnės gali būti eksperimentinės terapijos priemonės, pavyzdžiui, ketaminas.
Ketaminas gali būti vartojamas be psichoterapijos. Pagrindinis privalumas – daug mažesni terapijos kaštai. Kai kuriais atvejais tai gali būti tinkamas sprendimas, tačiau verta atsižvelgti į tyrimus, kurie rodo, kad vien tik medikamentai paprastai duoda prastesnius rezultatus nei medikamentų ir psichoterapijos derinys. Intraveninis ketaminas yra neuroplastiškumą skatinantis vaistas be psichologinio postūmio.
GABA KLINIKA
Ketamino terapija
Video pristatymas, kuriame dr. Robertas Strumila pasakoja apie ketamino pritaikymo būdus
Ketamino terapija
Gydymui atspariai depresijai
Ketaminas yra neįprastas psichodelinis vaistas, vadinamas disociatyvu. Jis patikimai slopina skausmą, atitraukia nuo neigiamų emocijų, sukelia apsvaigimą, disociaciją ir euforiją, t. y. efektus, kuriais grindžiamas jo naudojimas medicinoje.
Pastaruoju metu jis plačiai vartojamas visame pasaulyje gydant gydymui atsparią depresiją, t. y. sunkią depresiją, kurios neįveikia keli kiti gydymo būdai. Ketaminas ypač efektyvus esant mintims apie savižudybę.
Polinkiui į savižudybę
Kolumbijos universiteto atlikto tyrimo duomenimis, ketaminas per 24 valandas pagerino mintis apie savižudybę išsakiusių asmenų būseną. Šis, ir kiti tyrimai rodo, kad ketaminas yra greitai veikiantis, saugus ir naudingas ūmiai savižudžių pacientų priežiūrai.
Bipoliniam sutrikimui
Bipolinis sutrikimas yra sunkiai gydoma psichikos liga, o jo gydymo nesėkmių rodiklis yra didesnis nei sunkios depresijos. Dėl stipraus antidepresinio ketamino poveikio šis vaistas sparčiai populiarėja kaip reali bipolinio sutrikimo gydymo galimybė.
Dažnai užduodami klausimai
Tinkamai vartojant, prižiūrint specialisto, ketaminas yra saugus.
Bet kuri ketamino versija kelia riziką. Tai anestetikas. Jei jo gausite pakankamai, vaistas svaigins. Jis turi poveikį širdies ritmui ir kraujospūdžiui, kuris gali būti ryškus. Daugumai žmonių tai nėra problema. Tačiau jei esate žmogus, kuriam yra padidėjusi širdies ir kraujagyslių ligų rizika, reikia būti atsargiems.
Taip pat kyla psichologinė rizika. Pavartojus bet kurios formos ketamino, jis daro didelį poveikį suvokimui, t. y. jūs visiškai nebegalite aiškiai mąstyti. Yra daug duomenų, rodančių, kad jūsų gebėjimas priimti racionalius ir teisingus sprendimus visiškai sutrinka, kai ketaminą vartojate tol, kol jis yra jūsų organizme. Paprastai tai būna maždaug nuo pusantros iki dviejų valandų. Žmonės gali kitaip girdėti, kitaip matyti, kitaip jausti – kai kuriems žmonėms tai gali būti labai baisu ir priversti juos elgtis kitaip, nei jie elgtųsi, jei narkotiko nebūtų jų organizme.
Ketamino infuzijos pradedamos nuo mažų ketamino dozių per ilgesnį laiką. Lėtai infuzuojant mažas ketamino dozes išvengiama staigaus ketamino kraujyje šuolio, kurį patiria naudojantys vaistą rekreaciškai. Nors ketaminas gali kelti priklausomybę, klinikinėje aplinkoje ši rizika nėra didelė.
Kontraindikacijos ketaminui yra nėštumas, maitinimas krūtimi, kepenų funkcijos sutrikimas, reikšminga koronarinė liga, psichozė, šviežia smegenų trauma, aktyvi manija, širdies darbo sutrikimai, piktnaudžiavimas psichoaktyviomis medžiagomis.
Ketaminas yra bendrasis anestetikas, todėl jis sumažina kūno pojūčius. Po ketamino infuzijos ketamino, galite sapnuoti, jaustis atsiskyrę, atsipalaidavę ir laimingi, sumišę ir apsvaigę.
Ketaminas taip pat gali pakeisti laiko ir erdvės suvokimą ir sukelti haliucinacijas (matyti ar girdėti dalykus, kurių nėra)
stabdyti skausmą. Toks jausmas yra toks, tarsi jūsų protas ir kūnas būtų atsiskyrę ir jūs nieko negalėtumėte padaryti – tai gali būti ir kelianti iššūkių patirtis. Poveikis paprastai būna trumpalaikis ir išnyksta netrukus po terapijos seanso pabaigos. Šių seansų metu pacientai turi būti atidžiai stebimi, kad būtų užtikrinta jų gerovė.
Gali pasireikšti kai kurie šalutiniai poveikiai, kurių paprastai nereikia gydyti. Šis šalutinis poveikis gali išnykti gydymo metu, nes Jūsų organizmas prisitaiko prie vaisto. Be to, Jūsų sveikatos priežiūros specialistas gali Jums papasakoti apie būdus, kaip išvengti arba sumažinti kai kuriuos iš šių šalutinių poveikių. Pasitarkite su savo sveikatos priežiūros specialistu, jei kuris nors iš toliau išvardytų šalutinių poveikių tęsiasi, vargina arba jei turite kokių nors klausimų:
Gali pasitaikyti ir dvigubėjimas akyse, į sapną panaši būsena, odos paraudimas, apetito praradimas, pykinimas, skausmas injekcijos vietoje, nekontroliuojami akių judesiai, neįprastai šilta oda, vėmimas, svorio kritimas.