Psichoterapija
Psichoterapijos paskirtis – ne tik atkurti ramybę, bet ir suteikti žmonėms gebėjimą vėl kontroliuoti save, kai tik kyla grėsmė, kad nerimas juos užvaldys. Pacientas įgyja tvarų įgūdį, kuris gali pasitarnauti tamsiausią naktį, ant aukščiausios uolos ar prieš didžiausią auditoriją. Tačiau yra ir daugiau. Terapija turi nepakartojamą, visa apimančią vertę, kurios niekada negalima įskaičiuoti į mokestį – tai paties terapeuto buvimas. Taip, terapeutas suteikia vilčių, kad gydymas padės, bet yra dar daugiau. Mūsų, kaip socialinių būtybių, nervų sistema puikiai pritaikyta kitų žmonių įtakai. Kito žmogaus buvimas, ypač tokio, kurio pripažinta misija yra padėti, yra galingas saugumo signalas, tiesiogiai ir giliai neutralizuojantis (klaidingus) pavojaus signalus, kurie lemia nerimo sutrikimą.
Vaistai
Nerimo simptomus galima gydyti kelių rūšių vaistais. SSRI antidepresantai yra pirmo pasirinkimo vaistas bendram nerimo sutrikimui gydyti. Šie vaistai paprastai pradeda veikti per 2-6 savaites. Paprastai SSRI žmonės nerimui gydyti vartoja 6-12 mėnesių, o paskui palaipsniui mažina dozę. Geriausi rezultatai pasiekiami derinant vaistus su psichoterapija ir gyvenimo būdo pokyčiais.
Ketamino terapija
Nauji tyrimai rodo, kad ketaminas veiksmingai gydo atsparų (gydymui atsparų) nerimą, net ir tiems pacientams, kuriems yra ir atsparus nerimas, ir gydymui atspari depresija. Paprastai šie pacientai laikomi sunkiau gydoma populiacija dėl sunkesnių simptomų ir didesnės atkryčio tikimybės.
Gydymui atsparus nerimas pažeidžia hipokampo ir prefrontalinės žievės neuronų jungtis. Dalis tolesnio ketamino, prisijungiančio prie įvairių jo partnerių receptorių, poveikio yra neuronų plastiškumo ir augimo didinimas, kuris gali padėti pakeisti kai kuriuos pokyčius hipokampe ir prefrontalinėje žievėje. Kitaip tariant, jei nesiimama spręsti nuolatinio gydymui atsparaus nerimo problemos, ilgainiui jis gali padaryti daugiau žalos.