Potrauminio streso sutrikimo sindromo gydymas

Potrauminio streso sutrikimas

Efektyvi pagalba

Potrauminio streso sutrikimas neuroplastiškai pakeičia smegenis laukti grėsmės. Padėsime jas sugražinti į ankstesnę būseną.

Konsultacija
Potrauminio streso sutrikimas

Efektyvi pagalba patiriant potrauminio streso sutrikimo simptomus

PTSS sergantiems žmonėms kyla intensyvių, nerimą keliančių minčių ir jausmų, susijusių su patirtais išgyvenimais, kurie tęsiasi dar ilgai po traumuojančio įvykio pabaigos. Jie gali vėl išgyventi atsiminimus ar sapnuoti košmarus; gali jausti liūdesį, baimę ar pyktį; jie gali jaustis atsiskyrę ar atsiriboję nuo kitų žmonių.

Ketamino terapija OKS

Tyrimai rodo, kad mažų dozių ketamino infuzijos gali greitai sumažinti OKS simptomus ir padėti asmenims, kuriems nepadeda kiti gydymo būdai.

Psichoterapija

Psichoterapija, arba pokalbių terapija, yra vienas iš pagrindinių potrauminio streso sutrikimo gydymo būdų.

 

Gydymas vaistais

Nerimą galima gydyti ir vaistais, tačiau jie geriausiai veikia kartu su psichoterapija.

Potrauminio streso sutrikimo sindromas

Potrauminio streso įveikimo būdai

Potrauminio streso sutrikimas (PTSS) yra psichikos sutrikimas, kuris gali pasireikšti žmonėms, patyrusiems traumuojantį įvykį, įvykių seką ar aplinkybes arba tapusiems jų liudininkais. Asmuo tai gali patirti kaip emociškai ar fiziškai žalingą arba keliantį pavojų gyvybei ir turėti įtakos psichinei, fizinei, socialinei ir dvasinei gerovei įvykį. Stichinės nelaimės, sunkios avarijos, teroro aktai, karas ir (arba) mūšis,  seksualinė prievarta, istorinė trauma, smurtas artimoje aplinkoje ir patyčios,

Potrauminio streso sutrikimas gali pasireikšti visiems žmonėms, bet kokios tautybės, pilietybės ar kultūros ir bet kokio amžiaus. Moterys du kartus dažniau nei vyrai serga PTSS.

PTSS sergantys žmonės turi intensyvių, nerimą keliančių minčių ir jausmų, susijusių su patirtais išgyvenimais, kurie tęsiasi dar ilgai po traumuojančio įvykio pabaigos. Jie gali iš naujo išgyventi įvykį per prisiminimus ar košmarus; jie gali jausti liūdesį, baimę ar pyktį; jie gali jaustis atsiskyrę ar atsiriboję nuo kitų žmonių. Sergantieji PTSS gali vengti situacijų ar žmonių, kurie primena jiems traumuojantį įvykį, ir gali stipriai neigiamai reaguoti į tokius įprastus dalykus kaip garsus triukšmas ar atsitiktinis prisilietimas.

Psichoterapija

Vaikams ir suaugusiesiems, sergantiems potrauminio streso sutrikimu, gali būti taikoma kelių rūšių pokalbių terapija, dar vadinama psichoterapija. Kai kurios psichoterapijos rūšys, taikomos gydant PTSS, yra šios:

Akistatos terapija. Ši elgesio terapija padeda saugiai susidurti su situacijomis ir prisiminimais, kurie jus gąsdina, kad išmoktumėte su jais susidoroti. Tai daroma palaipsniui, nuspėjamai ir kontroliuojamai. Akistatos terapija gali būti ypač naudinga grįžtančių prisiminimų ir košmarų atvejais. Pagal vieną iš metodų naudojamos virtualios realybės programos, leidžiančios vėl patekti į aplinką, kurioje patyrėte traumą.

Kognityvinė terapija. Ši pokalbių terapijos rūšis padeda pamatyti mąstymo būdus, dar vadinamus kognityviniais modeliais, dėl kurių įstrigote. Pavyzdžiui, neigiami įsitikinimai apie save ir riziką, kad traumuojantys dalykai pasikartos. Potrauminio streso sutrikimo atveju kognityvinė terapija dažnai taikoma kartu su akistatos terapija.

Terapeutas gali padėti jums išsiugdyti streso valdymo įgūdžius, kad galėtumėte geriau susidoroti su stresinėmis situacijomis ir įveikti stresą gyvenime. Tokie įgūdžiai, kaip atsipalaidavimas, miegas ir mankšta, gali būti naudingi.

Visi šie metodai gali padėti jums kontroliuoti ilgalaikę baimę po traumuojančio įvykio. Jūs ir jūsų psichikos sveikatos priežiūros specialistas galite pasikalbėti apie tai, kokio tipo terapija ar jų derinys geriausiai atitiktų jūsų poreikius.

Galite išbandyti individualią terapiją, grupinę terapiją arba ir vieną, ir kitą. Grupinė terapija gali padėti užmegzti ryšius su kitais asmenimis, išgyvenančiais panašius išgyvenimus.

Vaistai

PTSS sergančių žmonių smegenys grėsmes apdoroja kitaip, iš dalies dėl to, kad sutrikusi cheminių medžiagų, vadinamų neurotransmiteriais, pusiausvyra. Jų reakcija „kovok arba bėk“ yra lengvai sužadinama, todėl esate nervingi ir įsitempę. Nuolat stengdamiesi ją išjungti, galite jaustis emociškai šalti ir atsiriboję.

Vaistai padeda nustoti galvoti apie tai, kas įvyko, ir reaguoti į tai, kas įvyko, įskaitant košmarus ir prisiminimus. Jie taip pat gali padėti pozityviau žvelgti į gyvenimą ir vėl jaustis normaliau. Vaistai geriausiai veikia kartu su psichoterapija.

Kadangi žmonės skirtingai reaguoja į vaistus ir ne visų žmonių potrauminio streso sutrikimas yra vienodas, gydytojas gali paskirti įvairių vaistų „ne pagal paskirtį“.