Psichodelikų padedama terapija

Psichodelinė terapija

Ateities klinikoje – ateityje

Nelegali

Deja, psichodelinė terapija šiuo metu legali tik keliose pasaulio vietose, tarp kurių nėra Lietuvos. Tikimės, kad tai greitai pasikeis.

Eksperimentinė

Nors klinikinių tyrimų rezultatai yra daug žadantys, jų vis dar trūksta. Kita vertus, šių medžiagų saugumas klinikinėje aplinkoje jau įrodytas.

Rizikinga

Cast aluminum with a smooth, warm and tactile finish.

Paslaugos

Psichodelikų rizikos mažinimas ir integracija

Dėl nelegalių psichodelinių preparatų ir savigydos paplitimo, konfidencialiai teikiame rizikos mažinimo paslaugas.

Psichoaktyvių medžiagų tikrinimo paslaugos

Kviečiame kreiptis į žalos mažinimo nevyriausybinę organizaciją

Psichoedukacija

Mokome rūpintis savo smegenimis.

Aktuali informacija

Psichodelinė terapija – tai metodas, kai terapijos procesui palengvinti vartojamos psichodelinės medžiagos. Haliucinogenines medžiagas įvairios kultūros jau tūkstančius metų naudoja holistinėje medicinoje ir dvasinėje praktikoje.

Psichodelikų terapinio taikymo tyrimai klestėjo XX a. šeštajame ir septintajame dešimtmetyje, kol šios medžiagos Jungtinėse Amerikos Valstijose buvo uždraustos. Nors psichodeliniai preparatai, tokie kaip LSD, MDMA, DMT, ibogainas ir psilocibinas, vis dar yra draudžiami, manoma, kad jie gali padėti gydyti įvairias ligas, įskaitant nerimą, depresiją ir priklausomybę.

Per pastaruosius du dešimtmečius tyrėjai gavo valdžios institucijų leidimą atlikti šių medžiagų naudojimo įvairioms ligoms gydyti bandymus. Pavyzdžiui, mokslininkai nustatė, kad psilocibinas yra ne tik saugus, bet ir gali turėti reikšmingą teigiamą poveikį savijautai.

Psichodelinio seanso metu labai svarbūs veiksniai yra nusiteikimas ir aplinka. Nusiteikimas reiškia tokius dalykus kaip nuotaika ir lūkesčiai. Aplinka – tai aplinka, kurioje vyksta seansas, ir santykiai su terapeutu.

Po psichodelinės patirties daugiausia dėmesio skiriama procesui, vadinamam integracija. Šie psichoterapijos seansai skirti padėti asmeniui apdoroti, įprasminti ir rasti psichodelinės patirties prasmę.

Psichodelinė integracija reiškia, kad iš savo patirties įgytas įžvalgas, emocijas ar požiūrį reikia perkelti į norimas gyvenimo sritis. Bendroji integracijos apibrėžtis reiškia „dalių sujungimą į visumą“. Psichodelinė integracija padeda pasiekti „vientisumo“ jausmą, kurio klientai siekia savo užsibrėžtais psichoterapijos gydymo ketinimais.

Ketinimų pavyzdžiai gali būti susiję su atsakomybės už klaidas prisiėmimu, savo tiesos išsakymu arba ryšio su tomis savasties dalimis, nuo kurių praeityje galbūt nusigręžėte. Būtent ši visuma, atsakomybė už visas savo dalis sukuria tvirtą, nepriklausomą ir ramų pagrindą, ant kurio galima statyti visą likusį gyvenimą.

Psichodelinės patirtys gali atverti labai dramatiškus ar reikšmingus buvimo būdus, požiūrį į kitus ir į tai, kaip vertinate save. Tai gali atskleisti naujus jūsų tikslus, dalykus, kuriuos norite daryti, sakyti ar link kurių norite judėti.

Psilocibinas

Compass Pathways atliktas atsitiktinės imties kontroliuojamame II B  fazės tyrime dalyvavo 233 pacientai 22 vietose 10 Europos ir Šiaurės Amerikos šalių. Buvo vertinamas gydymo psilocibinu COMP360 trimis dozėmis saugumas ir veiksmingumas: 1 mg, 10 mg ir 25 mg. Rezultatai, paskelbti žurnale „New England Journal of Medicine“, rodo, kad vienkartinė 25 mg psilocibino COMP360 dozė kartu su psichologine pagalba po trijų savaičių labai statistiškai reikšmingai sumažino depresijos simptomus (p<0,001), o atsakas buvo greitas ir ilgalaikis, trukęs iki 12 savaičių.

Šiuo metu kompanija dirba su III pakopos tyrimu, kurio rezultatai leis teikti paraišką JAV Federalinei vaistu administracijai (FDA) patvirtinti psilocibiną vaistu gydymui atspariai depresijai. Kompanija taip pat vykdo tyrimus su potrauminio streso sutrikimu ir bipoline depresija.

Londono Imperatoriško koledžo atliktas II pakopos tyrimas parodė, kad psilocibinas yra ne mažiau efektyvus už antidepresantą escitalopramą gydymui atsparioje depresijoje. Tyrimas taip pat atskleidė psichodeliko pranašumus antriniuose tyrimo rodikliuose.

LSD

Kompanija „Mind Med“ klinikinio IIB fazės tyrimo metu įrodė vaisto efektyvumą gydant generalizuotą nerimo sutrikimą. Po vieno lizergido d-tartrato, haliucinogeno, geriau žinomo LSD pavadinimu, pavartojimo kai kurių 2b fazės grupių pacientams sumažėjo nerimas, ir pagerėjimas išliko keturias savaites trukusio tyrimo metu. Tyrėjai atsitiktinės atrankos būdu atrinko 194 tiriamuosius, kurie gavo placebą arba vieną iš keturių LSD varianto MM-120 dozių. Tiriamieji išgėrė vieną dozę ir buvo stebimi keturias savaites, todėl, biotechnologijų bendrovės nuomone, gauti duomenys pateisina 3 etapo plėtrą. Skirtingai nuo kitų psichodelikų tyrimų, pacientams nebuvo teikiama psichoterapinė intervencija.