Valgymo sutrikimai

Greita ir efektyvi pagalba valgymo sutrikimams

Greita pagalba valgymo sutrikimams

Konsultacija
Valgymo sutrikimai

Efektyvus ir veiksmingas valgymo sutrikimų gydymas

Dažniausiai pasitaikantys valgymo sutrikimai yra anoreksija, bulimija ir persivalgymo sutrikimas. Dauguma valgymo sutrikimų susiję su per dideliu dėmesiu svoriui, kūno formoms ir maistui. Šis sutrikimas gali rimtai paveikti gebėjimą gauti organizmui reikalingą maistą.

Ketamino terapija valgymo sutrikimams

Ketaminas, tradiciškai žinomas kaip anestetikas, pastaruoju metu sulaukė dėmesio dėl galimybės juo gydyti įvairius psichikos sveikatos sutrikimus, įskaitant depresiją ir potrauminio streso sutrikimą. Jo vaidmuo gydant valgymo sutrikimus yra novatoriškas pasiekimas.

Psichoterapija

Psichoterapija, arba pokalbių terapija, yra vienas iš pagrindinių valgymo sutrikimų gydymo būdų.

 

Gydymas vaistais

Nerimą galima gydyti ir vaistais, tačiau jie geriausiai veikia kartu su psichoterapija.

Valgymo sutrikimai

Valgymo sutrikimų išgydymo būdai

Valgymo sutrikimai – tai elgesio sutrikimai, kuriems būdingi sunkūs ir nuolatiniai valgymo elgesio sutrikimai ir su jais susijusios kankinančios mintys bei emocijos. Tai gali būti labai rimtos būklės, turinčios įtakos fizinei, psichologinei ir socialinei funkcijai. Valgymo sutrikimų tipai: nervinė anoreksija, nervinė bulimija, persivalgymo sutrikimas, vengimo riboti maistą sutrikimas, kiti specifiniai maitinimosi ir valgymo sutrikimai.

Apskritai valgymo sutrikimai pasireiškia iki 5% gyventojų, dažniausiai išsivysto paauglystėje ir jaunystėje. Keletas jų, ypač nervinė anoreksija ir nervinė bulimija, dažniau pasitaiko moterims, tačiau visi jie gali pasireikšti bet kokiame amžiuje ir paveikti bet kurios lyties atstovus. Valgymo sutrikimai dažnai būna susiję su rūpesčiu maistu, svoriu ar figūra arba su nerimu dėl valgymo ar tam tikrų maisto produktų vartojimo pasekmių. Su valgymo sutrikimais siejamas elgesys, įskaitant ribojantį valgymą arba tam tikrų maisto produktų vengimą, persivalgymą, apsivalymą vemiant arba piktnaudžiaujant vidurių laisvinamaisiais vaistais arba priverstinį fizinį krūvį. Šis elgesys gali tapti valdomas taip, kad atrodo panašus į priklausomybę.

Psichoterapija

Psichoterapija: Psichikos sveikatos specialistas gali nustatyti, kokia psichoterapija geriausiai tinka jūsų situacijai. Daugeliui žmonių, turinčių valgymo sutrikimų, kognityvinė elgesio terapija (CBT) padeda. Ši terapijos forma padeda suprasti ir pakeisti iškreiptus mąstymo modelius, kurie lemia elgesį ir emocijas.

Vaistai

Kai kuriems valgymo sutrikimų turintiems žmonėms būdingos ir kitos ligos, pavyzdžiui, nerimas ar depresija. Vartojant antidepresantus ar kitus vaistus, šios būklės gali pagerėti. Dėl to pagerėja mintys apie save ir maistą.